Przeskocz nawigację

Część z Was z pewnością czeka na kolejną beta wersję komunikatora AQQ. Będziecie mogli przetestować w niej nowy system rozmów głosowych. Nie jest to żaden zewnętrzny system. Większość – nawet płatnych – rozwiązań nie oferowała dobrej jakości przesyłanego głosu. A nawet jeżeli tak, wówczas wymiana danych opierała się na połączeniach w trybie P2P. Zatem, w praktyce tego typu rozmowy mogły się odbywać, jeżeli jedna ze stron miała publiczne IP, co nie zawsze jest możliwe. Nowy system posiada dobrą jakość dźwięku (choć oczywiście Wy to ocenicie), jak również działa nie zależnie od tego czy użytkownik ma stałe IP czy nie.

Rozmowy głosowe AQQ 2.0

Rozmowy głosowe AQQ 2.0

Średnie zużycie łącza to 9kB/s DL i 9kB/s UP. Maksymalne zużycie wynosi 11kB/s (DL/UP). Jest to chyba dość optymalna prędkość, i w zasadzie spora większość z Was będzie mogła rozmawiać przez AQQ bez żadnych problemów. Przy kodowaniu dźwięku wsparłem się darmowym codec-iem OGG. Każdy pewnie o nim słyszał, i choć nie jest on zbyt popularny, to znakomicie spisuję się przy tego typu silniku. Oferuję znakomitą kompresję dźwięku, a że nie jest to codec, który jest dostosowany wyłącznie do mowy ludzkiej, nie ma problemów z „metalicznym” głosem w trakcie przesyłu dźwięku.

Jakość rozmowy jest porównywalna ze Skypem, i mam nadzieję że po przetestowaniu tego silnika i Wy odniesiecie takie wrażenie. Oczywiście silnik jest w stadium rozwojowym, i wszystko może ulec jeszcze zmianom. Zależy to jak zawsze od Waszych ocen i sugestii. Przypominam, że nowa beta już prawdopodobnie w najbliższy wtorek.

Zapraszam.

Reklamy

11 Comments

 1. Zapowiada się na prawdę świetnie 🙂 AQQ rozwija się w bardzo dobrym kierunku 😉

 2. Skoro nie P2P to przez jaki serwer leci?
  Z OGG bardzo dobry pomysł.

  Mam jeszcze jedno pytanie. Pisałem do Ciebie na AQQ jaki i na mail aqq [m] wapster [d] pl

  Z kilkoma błędami w AQQ Beta 2.0.2.53.

  I z zadnej storny nie dostałem odpowiedzi.. tak więc nasuwa się pytanie czy te wiadomosci sa rozpatrywane wogole?

 3. No to super, jednak przydałaby się opcja, która umożliwiałaby rozmowę na jeszcze wyższej jakości, bo co prawda maksymalne zużycie 11kb/s DL/UP jest bardzo dobre to wielu użytkowników mogłoby przeznaczyć na to 20 kb a nawet więcej dzięki czemu jakość dźwięku byłaby jeszcze wyższa, może jakaś opcja przy rozmowie: normalna( 11kb) i wysokiej jakości (20kb lub więcej) pozdrawiam

 4. Dla mnie przydatna rzecz tylko szkoda, że trzeba czekać aż do wtorku, aby została opublikowana nowa beta AQQ…

 5. Zapowiada się ciekawie 😀 Czekam z nie cierpliwością na bete. Widać, że AQQ coraz bardziej przerasta konkurencje. Oby tak dalej ;D

 6. Ja również czekam niecierpliwie na nową betę. 😉

 7. hmmm no ciekawe ciekawe ;pp pomysł dobry nawet bardzo ;d Waiting system : ON xD

 8. Ciesze się z reaktywacji forum tak samo jak z nowej bety.
  Tylko że ona miała być udostępniona wraz z reaktywacją forum a skoro jest możliwe, że forum ruszy dzisiaj wieczorem a do wtorku mamy czekać na kolejną betę to zadowolony nie jestem 😉

 9. Ciekawość nowej bety jest tak silna że jak miałbym czekać do wtorku to… aj :/

 10. Mam pytanie, czy kiedykolwiek będzie można prowadzić rozmowy głosowe z kontaktami GG? Znam mało osób używających AQQ, niektórzy bez powodu uznawają go za szmelc… ale tak to jest jak ocenia się coś z czego się nie korzystało (tak samo myślałem kiedyś o Linuksie).

 11. Hmmm… Może specjalnie dla tych rozmów zainstaluję sobie AQQ. 😉 Jeżeli rzeczywiście będzie jakość porównywalna ze Skypem (potestuję z kumplem) to się przyda AQQ, bo ono chyba tak nie muli komputera, jak Skype.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: