Przeskocz nawigację

Kolejny update. Właśnie skończyłem implementować staż.  Zajęło mi to o wiele więcej czasu niż sądziłem. Głównie przez to, że funkcja ta wymagała wprowadzenia dodatkowych zmian nie tylko w module odpowiedzialnym za obsługę sieci Jabber, ale też grzebania w ustawieniach AQQ. Musiałem też odzyskać utracone elementy takie choć by jak ikony czy dźwięki powiązane z tą funkcją. Ale udało się, i staż działa nawet ciut lepiej niż poprzednio co najważniejsze. Na jutro przewidziałem odzyskanie obsługi wtyczek sieciowych na zakładce „Konta” w ustawieniach. W dalszej kolejności powinien zostać wprowadzony menedżer emotikon oraz kolejkowanie wiadomości autoryzacyjnych.

Reklamy

27 Comments

 1. „staż działa nawet ciut lepiej niż poprzednio” na czym polega to, że działa ‚ciut lepiej’? Szybciej się wczytuje? A może naprawiłeś to co Ci zgłaszałem na blipa kiedyś? (zamiast przeźroczystości, czerń) 😀 albo coś tego typu?

 2. Też jestem tego ciekaw. Szybko Ci to idzie 🙂 A kiedy możemy się spodziewać bety do testowania?

 3. Khm, staż. Hura.

 4. Fajnie że pracę idą do przodu, tak trzymaj:)

 5. Daniel Ty śpisz cokolwiek ?? 😉 caly czas piszesz i piszesz … co niezmiernie nas cieszy ze masz checi i zapal zeby AQQ odbudowac.
  Czekamy na info o becie.

 6. Chęć chęciami, ale jeżeli pracodawca wymaga, to pracownik wykonać musi. Niektórzy nadal myślą, że AQQ jest projektem hobbystycznym. 😉

  Staż – no nie cieszy mnie on szczególnie, niepotrzebna funkcjonalność w AQQ, nieco rozmijająca się ideą komunikacji.

  Natomiast co do planów na kolejne dni – tutaj już pozytywnie, żeby prace poszły sprawnie.

  Czekam na kolejne wieści z frontu.

 7. OC idzie jak burza śnieżna xD

  PS. Jest szansa, że jak się uporasz z przywracaniem najważniejszych rzeczy to poprawisz smsy do plusa? 😉

 8. Ja bym przy cofnięcie proponował naprawić import/eksport kontaktów GG. Wiadomo jak to obecnie działa. Proponuję zrobić automatyczny tak jak jest w GG10.

 9. Cieszę się, że prace idą tak szybko, ale pamiętaj, że trochę ruchu dla zdrowia też się przyda 🙂

 10. A my (nie)cierpliwie czekamy ^^ kazda informacja coraz bardziej nas cieszy.

 11. Wielki szacun dla Ciebie !

 12. A co z obsługą vCard i avatarów z vCard? albo PEP?
  Przecież ustawianie komuś avatara jest bzdurą, powinny być pobierane z vCard. No, ale przecież ważniejsze są staże i inne takie.
  Już nawet nie wspomnę o tym, że kiedy kontakt posiada dwa zasoby i jeden się rozłączy to zostaje on (rozłączony) do ponownego restartu programu, kiepskie rozwiązanie.

 13. Niestety ale zasoby w AQQ kuleją od zawsze i na zawsze(domyślnie w każdej kopii komunikatora ustawia się ten sam zasób o tym samym priorytecie) można byłoby to zastąpić chociaż nazwą konta z OS no ale lepszy jest staż:P

  Co do vcard to w ogóle nie jest to realne… w ogóle pobieranie avatarów z GG chyba nigdy nie działało a jeśli nawet to przez chwilę, niestety ale taka prawda

 14. Nie chodzi mi o GG bo w ogóle nie korzystam z tej sieci, tylko o jabbera.

 15. Czekam na dalsze wersje i uprzejmie proszę, byś zajął się może tymi frazami, co to AQQ zwieszają, bo jak się rozprzestrzenią, to nawet staż nie pomoże.

 16. Cieszę się, że OC zdecydował się na pracę, a nie bierne czekanie. I że te prace postępują w szybkim tempie.
  Trzymam kciuki, by wszystkie funkcje udało się szybciutko i sprawnie odzyskać.
  Oby tak dalej 🙂

 17. Staz mozna bylo na koniec zostawic bo z serwerem aqq i tak sie nie zbyt dobrze dzieje wiec pewnie troche ludzi go porzuci. No ale dobrze ze prace ida naprzod

 18. OC mógłbyś napisać co tam u Ciebie słychać? Jestem ogromnie ciekawy nad czym obecnie pracujesz i jak Ci idzie.

  • Jesteś na blogu, na którym są wszystkie odpowiedzi na twoje pytania – ślepyś? @_@

    • Gacek56
    • Posted Luty 8, 2010 at 18:00
    • Permalink

    Ja widzę dość wyraźnie daty postów OC i to co napisał. Widać dla Ciebie nie ma różnicy między 1.02 a 7.02. Więc się nie piekl bo pytanie było zadane świadomie.

 19. A ja nie rozumiem dlaczego byłem w Top100 – miałem bodajże 95 numer, a teraz mam 105. Co jest?

  • Mechanizm jest prosty. Polega to na tym, że serwer wie ile razy (a dokładniej w ile dni) się zalogowałeś do sieci. Każdy dzień podłączenia jest punktem, który zbierasz. Jeśli nie zalogowałeś się dla przykładu przez parę dni to spadłeś w rankingu.

    • Mateusz Miernikowski
    • Posted Luty 10, 2010 at 11:46
    • Permalink

    Problem w tym, że loguję się CODZIENNIE

    • Gacek56
    • Posted Luty 10, 2010 at 20:44
    • Permalink

    Miałem jeszcze jeden pomysł na wytłumaczenie.. ale on także wiązał się z choć jednym dniem bez zalogowania się do sieci. Tak czy siak to jest tylko bajer, który na dobrą sprawę ma działać na psychikę:
    – zostanie przy jednej nazwie konta
    – zostanie w sieci
    – wymuszenie codziennego logowania się do sieci (bo punkty lecą)
    Są tego dobre strony np. wiadomości innych osób dojdą no ale nie dajmy się zwariować. Dla rankingu nie warto tracić nerwy:)

    • Loosa
    • Posted Luty 14, 2010 at 11:21
    • Permalink

    Chyba, że logowałeś się na niewidoczny w ostatnim czasie 😉
    Skoro wiadomości na niewidoczny nie dochodzą, to może także staż nie jest naliczany osobom niewidocznym?

 20. Loguję się codziennie z aktywnością na dostępny – zawsze, tego wymagają moi Klienci. I w AQQ i w GG.

  Nie, żeby mi jakoś specjalnie zależało na stazu, to tylko bajer, ale po prostu nei kumam mechanizmu. Oconnel?

 21. A new microchip offers a huge impact on it doesn’t matter if you all be a winner and even non-winner inside of poker games online video media. The manner which you take part in the cards is also valueable, even now, simple fact is that microchip also known as all the RNG (Unchosen Assortment Power) presents the risk in your game player to a clever hold and / or botch the outlook. To go into detail, picture the electronic poker web-based equipment as an effective Your pc. It`d be advised to carry out mainly because it is precisely what it is always. Look into the portable computer you operate both at home and the place of work. It`s developed to operate distinct goals. These mechanical will there ever be, however it really usually takes directions so as to operate. That is the reason you install software system. Found in discussed constraints, laptop is going to do all that you have. Start one surgical treatment, give time to walk, and be able to commence some other without any disrupting the operation of very first just one. For those who make further up copy, computers transmits the most effective info at the impress machine, right after will continue to job. The evolution doesn’t have to choose our printing machine is done, those way of thinking from the video poker competition. A computer will be designed to make all obtainable texas holdem poker the company, many times. Game enthusiasts recognize within a few minutes and also a long time. The pc operates in nanoseconds. Within the space of time it requires for one to demand a hand, the computer probably have passed over just about every a possibility line-up 75 circumstances.

  http://www.birr-shw.org/birr/?p=1773


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: