Przeskocz nawigację

Witam ponownie. Obiecywałem, że dam Wam znać jak idą sprawy, a mają się tak. Całkowicie zostały przywrócone ustawienia z wersji 2.1.0.55. Praktycznie po instalacji najbliższej bety nie powinniście odczuć żadnych zmian (i o to przecież  chodzi). Sam kod został jednak nie co zoptymalizowany, więc ustawienia powinny działać, i wczytywać się troszkę szybciej niż zwykle. Oprócz tego został też przywrócony menedżer emotikon. Działa w zasadzie tak samo jak swój pierwowzór – tutaj zasadniczo nie było też co poprawiać. Przywrócony został również menedżer kont sieciowych w panelu ustawień, i tak jak wyżej, działa tak samo jak jego oryginał – tutaj również nie było miejsca na większe poprawki. Aktualnie w toku są robione jeszcze dwie kolejne rzeczy, które są już w dużej części praktycznie na ukończeniu. Mam tutaj na myśli system zapisywania sesji oraz kolejkowanie wiadomości autoryzacyjnych. Miejmy nadzieję, że zapis sesji będzie działał tym razem mniej wadliwie niż ostatnio (błędy z zapisem na dysk, problemy z usuwaniem kontaktów itp). System kolejkowania natomiast powinien zostać wprowadzony bez większych różnic w stosunku do ostatniej wersji AQQ 2.1. Do końca tygodnia planuje wprowadzić również rozszerzoną obsługę Windows 7, dodać niezbędne funkcje do SDK, odbudować instalator AQQ (wprowadzałem w nim mnóstwo zmian, a straciłem też instalatory dla wersji „Dla niej” i „Dla niego” więc to też trzeba odbudować). Brakuje też kilku mniejszych rzeczy jak np. obsługa „Wyślij do” w eksploratorze Windows, czy też wklejanie obrazków prosto ze schowka Windows do okna rozmowy. Najgorszą kwestie tj. synchronizator USB zostawiam na sam koniec. Być może nawet wydam wcześniej jakąś beta wersję AQQ bez synchronizatora, ale to jeszcze zobaczymy. Oczywiście oprócz tego wszystkiego, brakuje też wielu, wielu, wielu poprawek w samym kodzie, które zostały wprowadzone pomiędzy wersją AQQ 2.0.7 a 2.1. Myślę, że trzeba będzie zacząć szukać tych wszystkich błędów od nowa na naszej forumowej bugliście i skutecznie je ponownie usuwać. I tak do tego raczej podejdę.

Reklamy

20 Comments

 1. Jeśli mamy pomóc w szukaniu błędów to najlepszym wyjściem będzie wydanie wersji beta jeszcze bez synchronizatora.. Wtedy mógłbyś spokojnie pracować nad nim, a my „wyłapywalibyśmy” problemy. Więcej osób zaangażowanych w tym samym czasie = szybsze postępy.

 2. Ech, kolejne optymalizacje i zero nowości… Trochę szkoda, bo kilka fajnych propozycji leży i czeka. ;/ Choć z drugiej strony rozumiem, jakoś najważniejsza.

 3. Co do synchronizacji proponuję abyśmy wybierali dokładną ścieżkę synchronizowanych plików a nie sam napęd. Dlaczego ? Bo może po prostu ktoś nie chce folderu Wapster „na samum początku”. Dobre było by też możliwość wyłączenia tworzenia skrótu obok folderu, bo też zbędne czasem bywa.

 4. Mangel jakich ty chcesz nowości skoro na razie Oconnel musi jeszcze raz pracować nad tym co my mamy w ostatniej becie?

  Brak poprawek nie napawa optymizmem, ale da się to nadrobić. Nowa beta powinna być ogólnie dostępna, nie tylko dla ,,zaufanych” ludzi z forum. Sam się na nim nie udzielam, ale jeśli wyłapałbym jakiś błąd to z pewnością zgłoszę. Myślę, że takich ludzi jest więcej. Co najwyżej można dorzucić ostrzeżenie dla nieuświadomionych czym ta beta różni się od pozostałych, żeby mniej zaawansowani użytkownicy traktujący nowe bety jak stabilki nie mieli argumentów żeby psioczyć bo coś im się sypie. Poza tym bety zawsze instaluje się na własną odpowiedzialność…Anyway, im więcej ludzi tym więcej błędów wypłynie i będzie można spokojnie się nimi zająć;)

  • Potwierdzam wypowiedź Hitokiri. Sam nie udzielam się zbytnio na forum AQQ, ale jakby nowa beta wyszła, znalazłbym błąd to na pewno bym go zgłosił.
   Non mam zainstalowane najnowsze wersje beta AQQ, i wiem co to znaczy beta, nie jestem aż tak początkującym użytkownikiem. To pomimo tego, że nie jestem aż tak aktywny na forum AQQ, będę mógł zainstalować nową betę.

   • Piszecie, że nie macie kont na forum, OK.. Ale, jakby były błędy to byście je zgłosili – ciekawy jestem jak? Przecież musielibyście tak-czy-siak stworzyć to konto na forum, aby zgłosić błąd.. A zamiast czekać na jakąś bardziej-publiczną betę, nie lepiej już teraz założyć konto na forum i tyle?
    A jak macie konto na forum, ale się mało na nim udzielacie, to z tego co wyczytałem to i tak będziecie mieli dostęp do bety 😛

    • Hitokiri
    • Posted Luty 9, 2010 at 18:29
    • Permalink

    Tak się składa, że konto na forum posiadam. Nawet cośtam kiedyśtam na nim nabazgrałem. Pozwolę sobie jednak zacytować Oconnela:
    ,,Z pewnością pierwsze wersję będą udostępnione tylko wybranym osobom uczestniczącym w życiu forumowym AQQ. ”

    Co wcale nie oznacza, że każdy kto ma konto na forum ową betę będzie miał, a wizja wersji tylko dla wybrańców mi się nie uśmiecha, szczególnie jeśli trzeba znowu wyłapywać błędy.

    • BukSieRodzi
    • Posted Luty 11, 2010 at 16:28
    • Permalink

    @karololszak: a gdzie oni napisali, że nie mają kont? Bo ja jedynie wyczytuję, że się nie udzielają…

 5. Tzn mam nadzieję, że będę mógł zainstalować nową betę ;).

 6. Widzę OC, że poszedłeś po rozum do głowy i w końcu utrzymujesz jakiś kontakt z użytkownikami. Trzymaj tak dalej i skoro już poprawiasz różne pierdoły w zakładce konta to dodaj ptaszki tak jak przy wtyczkach, żeby były zapisane w programie a nie zawsze na jedno użycie trzeba wszystko wklepywać od nowa.

 7. Daniel szkoda, że dałeś ciała i musisz pisać połowę od nowa ale wydawało mi się, że po utracie bazy przedsięwziąłeś środki odpowiednie do ewentualnych zagrożeń… a tu ZONK. Cóż, nie wiem czy jesteś pijący ale jeśli się nie przeprowadziłeś to postawię Ci flaszkę w prezencie i na zachętę 😉

 8. @Miłosz stawiajac flaszke Oconnel’owi na „zachete” przyczynisz sie do wolniejszego rozwoju odbudowy drzewa 2.1 AQQ oraz przyczynisz sie do wystepowania wiekszej ilosc bledow :)))
  Postaw flaszke po Stabilce ktora wyjdzie.

 9. synchronizator z ostatnich bet i tak jest porażką, jak już wspominałem nie trudno o dobrowolne skasowanie sobie całego archiwum.
  wydaj betę, poszukamy błędów; synchronizator zostaw na lepsze czasy bo wymaga naprawdę *poważnego przeprojektowania* a nie jest tak do życia potrzebny jak niewieszający się komunikator

 10. Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią ,lepiej to odłozyć i zająć się naprawą zawieszającego się komunikatora 🙂

 11. Zgadzam się z usagim – wydaj betę. Na pewno będzie w niej pełno błędów, lepiej żebyśmy je wyłapali 🙂

 12. No tak to jest jak się nie robi backup’u, to potem trzeba pisać od nowa.

 13. Andrew… nie przesadzaj… błędy każdemu się zdarzają, była o tym dyskusja na forum, nie musisz tego tutaj przenosić po raz kolejny. Ciesz się, że program jest w ogóle tworzony nadal…

 14. Tylko, że ktoś na poziomie powinien umieć się przyznać do błędu, i to ja mam się cieszyć ? Przecież to nie ja na nim zarabiam, nikt też mi nie robi łaski tworzeniem programu, aczkolwiek dobrze, że nadal idzie do przodu choć nie jest to żadne zaskoczenie, bo dlaczego program miałby nagle przestać się rozwijać/istnieć, jednak unikanie tematu „co się stało” jest nieprofesjonalne, zwłaszcza od człowieka, który zawsze chętnie udziela się na forum no i osobiście tworzy program.

 15. OC czekamy na świeże info na temat tego na czym obecnie stoimy. Jak to napisał ktoś kiedyś na forum lepsza jest lakoniczna informacja niż jej brak.

 16. Oc wraca do starych nawyków ;[


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: